V době, kdy je duchovní podstata mimo tělo, nachází se v prostorách, které nemají tak pevně dané podmínky. BEZPOPDMÍNEČNOST je duchovní podstatě velmi blízká. Teď najednou přícházíš na tento svět a už potřebuješ zcela od začátku obhajovat svoji existenci. Rodiče hned po narození dítěte vyplňují papír o tom, že ses narodil. Dostáváš RODNÝ LIST. Pokud nemáš rodný list, tak v tomto systému neexistuješ. Jestliže se narodí dítě a nenahlásíš ho, což je tvoje povinnost, ale zároveň to nikdo nezkontroluje, tak najednou ten ČLOVĚK NEEXISTUJE. Tím papírem ospravedlňujeme, že jsme tady. Pokud nemáš rodný list tak pro systém tady neexistuješ.

A pak to pokračuje dál a dál. VÝCHOVA. Pokud se chováš tak a tak MÁME TĚ RÁDI, když se chováš jinak, tak TĚ RÁDI NEMÁME, i když tě máme rádi, tak mi ti to neprojevujeme. Pokud se rodič zlobí na své dítě, tak dítě nechápe, že ho mají rádi. Rodiče vytváří podmínku a říkají tohle tvoje chování je nevhodné. Jestliže se budeš chovat podmíněně tady svoje chování ospravedlníš a budeš tzv. HODNÝ. tak v ten moment se Ti dostává pozornost, láska. Je to tady taková hra na autoritu, je pak velmi jednoduché tebou manipulovat. Ze začátku to totiž nechápeme, až později si toho začneme všímat. Mnohokrát HRAJEME tu HRU na hodné, mnohokrát ospravedlňujeme svoji existenci.

Dále přicházíme do kolektivu, školka, škola. Neustále se ospravedlňujeme v rámci každého systému. V systému školství se nemůžeme dovolit něco nedělat. Pokdu to nechceš dělat musíš být dysgrafik, dys… Aby ten systém pochopil, proč to neděláš. Nestačí jen říci: „Já to takhle mám“.Učitel se ospravedlňuje, že nemůže učit zábavně: „protože toho má hodně naučit a pak nestíhá“. Ten systém pomaličku kolabuje a bude více vyhovovat tomu co právě probíhá.

Důležité je RESPEKTOVAT, že to lidé mají jinak. Koukat se na jejich kvality, potom dva rozdílní lidé mohou sedět vedle sebe. Je potřeba se zaměřovt na KVALITY. Jak si nejlépe poradit s ospravedlňováním ? NEDĚLAT HO. Zaměřit se na svou vlastní kvalitu. Když znáš svoje vlastní kvality, tak se nepotřebuješ před kýmkoliv ospravedlňovat.

Článek vznikl na základě channelingu se Strážcem Třetího Oka.

Více informací od Strážce Třetího Oka najdete v channelingovém online klubu.