Někteří možná čekali, že tu najdete body, jak se stát svobodnými. Ve své mysli, ve svém životě, ve svém tvoření. Ano, jistě bych mohla sepsat 32 motivačních bodů, ale vzhledem k tomu, že by jejich účinnost měla asi takové trvání, jako délka vašeho čtení do konce článku, půjdu raději trochu víc do hloubky. A přitom zůstanu v naprosté jednoduchosti.

Doba se vyvíjí a mění. Vše je rychlejší a metody se více a více zjednodušují a přitom jim nic neubírá na síle a účinnosti. A jednoduchost je to, co miluji. Proto se s vámi ráda podělím o zkušenost z terapie Access Bars®, kterou jsem absolvovala v Maitasuně u skvělého muže, člověka, terapeuta Jaroslava Vídeňského.

Oč jde?

Metoda Access Bars® využívá 32 bodů na hlavě, pomocí kterých uvolňuje naše prográmky, omezení ve všech oblastech života – Tělo, Peníze, Komunikace, Léčení atd. Velmi jemnou metodou se tak uvolňuí i hodně hluboké vzorce v naprostém uvolnění těla i mysli. Jde to rychle, Jedno sezení trvá hodinu až hodinu a půl.

Jak to probíhá?

No je fakt, že jsem měla k metodě celkem respekt. Jarda je totiž kus muže a říkala jsem si, že jestli mi bude svýma rukama a silou stimulovat body na hlavě, tak mě po terpaii už možá nebude trápit nic nikdy:) Tady samo trochu žertuji. V naprosto příjemném bezpečním prostředí jsem si lehla a Jarda my vysvětlil co bude dělat a co se bude dít. Které body a jak mi bude tz“mačkat“ a s čím budou souviset. Bylo pak na mě jak chci terapií projít. Jestli chci komentovat co se děje, nebo si ji jen v tichosti užívat. Vše je individuální a intuitivní, takže u jednoho bodu, podle toho, jak terapuet cítí vaše tělo může zůstat déle, u jiných zase jen chvilku.

Byla jsem zvědavá, co se bude dít. A po začátku terapie i velmi mile překvapená v jaké lehkosti a jemnosti se vše odehrává. Jarda se bodů skoro ani nedotýkal a při tom jsem měla od první chvíle pocit, jako by se mi do celého těla rozlévala nová energie. Začíná se od bodů na hlavně, nohou a rukou. Po té se celá terpaie odehrává jen v oblasti hlavy. Jarda mi vždy řekl, jakých bodů s ebude dotýkat a s čím souvisí.

Byl to úžasný zážitek. Vím, že je pro mě někdy těžké se úplně a plně uvolnit. Prostě nechat tělo jen tak rozplynout. Tady to šlo hned a opravdu hluboké uvolnění přišlo po pár minutách. Každý bod jsem cítila trochu jinak a energie to vždy byla silná. K tématům, která řeším mi přišly nové odpovědi nové vize. A protože jsem zrovna potřebovala rozklíčovat konkrétní situaci, moje mysl mě pustila i do minulých životů. Ač tam probíhalo velmi hluboké čištění, cítila jsem, že energeticky je to velmi uvolňující a příjemné. I po terapii, kdy už jsme si jen povídali o tom co se dělo, jsem se cítila plná energie a úplně bez myšlenek. Konečně:)

Hned při ranní meditaci druhý den jsem cítila obrovský nával energie a kreativity a vymyslela spoustu nových projektů. Navíc teď mám období pozorování. Tím, jak mi Jarda zaktivoval body na hlavě a vlastně tak změnil moje hloboko uložená přesvědčení, mám být teď pozorná a sledovat co se bude dít. Jakékoliv nepodporující prostředí hned poznám a cítím i více síly ve vytváření svého záměru, své vize. Otestovala jsem to hned v přeplněném metru, kde jsem si objednala místo k sezení a hned se uvolnilo:)

Jak už jsem psala. Miluji jednoduché metody, protože mám pocit, že v dněšní době jsou to ty nejúčinnější. Na metodě Access Bars® se mi líbí, že i když jde hodně do hloubky, nemusí člověk žádnými bolestivými situacemi procházet znovu, jako třeba u regresních terapií. Tahle cesta je prostě pro ty, kteří se chtějí učit a růst z radosti a inspirace a ne jen z krize. Těch už mám za sebou taky dost. A taky je fajn jít na terapii k někomu, kdo je naprosto ustátý sám v sobě a dokáže skrze sebe nechat proudit naprosto čistě vše, co tam patří a udržet tak bezpečné a příjemné prostředí pro váš vlastní proces. A to Jarda splňuje skvěle.

Takže jestli máte chuť prožít, najít a zvědomit si také svých 32 bodů ke svobodě, mysli, těla i ducha, pak je Access Bars® tou pravou cestou pro vás. Jardu můžete kontaktovat na mailu:
j.vidensky@seznam.cz

A nebo rovnou zajít na celý kurz Access Bars® do Maitasuny. Určitě obohatí třeba i váš partnerský život.

S láskou a úctou milovnice jdnoduchosti Lenka Liška